Peugeot Spa 1000 km'yi kazandı

Peugeot Spa 1000 km'yi kazandı

Peugeot beşinci yıl üst üste Spa 1000 km yarışını kazanarak Le Mans 24 Saat öncesi moral depoladı.

Sıralama turlarını 13. sırada tamamlasına rağmen Alex Wurz aracını takım arkadaşları Anthony Davidson ve Marc Gene'ye teslim etmeden önce birinciliği ele geçirdi. Üçlü, bu pozisyonu yarış sonuna kadar sürdürdü.

İkinci sıradaki Stephane Sarrazin/Franck Montagny/Nicolas Minassian üçlüsü ise yarışı takım arkadaşlarının 42 saniye gerisinde sorunsuzca tamamladılar.

Pedro Lamy'nin yol dışına çıkması ve Simon Pagenaud'nun bitime 45 dakika kala ön süspansiyon sorunu yaşaması Peugeot'nun podyumu doldurmasını engelledi.

Allan McNish/Rinaldo Capello/Tom Kristensen üçlüsü ise Audi'nin en iyi ekibi olarak üçüncülüğü elde etti.

Yarışı LMP2 kategorisinde Mathias Beche/Pierre Thiriet/Jody Firth üçlüsünün kullandığı TDS ORECA kazanırken GT2 Pro kategorisinde ise birincilik AF Corse Ferrari sürücüleri Giancarlo Fisichella ve Gimmi Bruni'nin oldu.

Sonuçlar - 161 tur:

Poz. Sınıf  Sürücüler                     Takım/Araç                    Zaman/Fark

 1.  LMP1   Gene/Wurz/Davidson            Peugeot 908                 6s02d03.799s
 2.  LMP1   Montagny/Sarrazin/Minassian   Peugeot 908                    + 42.965s
 3.  LMP1   Capello/Kristensen/McNish     Audi R18 TDI                     + 1 tur
 4.  LMP1   Bernhard/Dumas/Rockenfeller   Audi R18 TDI                     + 2 tur
 5.  LMP1   Fassler/Lotterer/Treluyer     Audi R18 TDI                     + 3 tur
 6.  LMP1   Collard/Tinseau/Jousse        Pescarolo-Judd                   + 5 tur
 7.  LMP1   Jani/Prost                    Rebellion Lola-Toyota            + 5 tur
 8.  LMP1   Lamy/Bourdais/Pagenaud        Peugeot 908                      + 6 tur
 9.  LMP1   Belicchi/Boullion             Rebellion Lola-Toyota            + 6 tur
10.  LMP1   Lapierre/Duval/Panis          ORECA Peugeot 908 Hdi-FAP        + 9 tur
11.  LMP2   Beche/Thiriet/Firth           TDS ORECA-Nissan                + 11 tur
12.  LMP2   Kraihamer/De Crem             Boutsen Energy ORECA-Nissan     + 11 tur
13.  LMP2   Leventis/Watts/Kane           Strakka HPD ARX-01d             + 11 tur
14.  LMP2   Gates/Garofall/Phillips       RLR MG Lola-Judd                + 14 tur
15.  LMP2   Mailleux/Ordoñez/Ayari        Signatech ORECA-Nissan          + 15 tur
16.  FLM    Moro/Zhang/Marroc             Hope ORECA                      + 17 tur
17.  GTE P  Fisichella/Bruni              AF Corse Ferrari                + 17 tur
18.  GTE P  Farnbacher/Simonsen           Hankook Ferrari                 + 17 tur
19.  GTE P  Priaulx/Alzen                 BMW M3                          + 17 tur
20.  FLM    Schultis/Simon/Schell         Pegasus ORECA                   + 17 tur
21.  GTE P  Farfus/Muller                 BMW M3                          + 18 tur
22.  GTE P  Dolan/Hancock                 Jota Aston Martin               + 20 tur
23.  GTE P  Goossens/Holzer               Prospeed Porsche                + 20 tur
24.  FLM    Julian/Zugel/Petersen         Genoa ORECA                     + 20 tur
25.  GTE A  Armindo/Narac                 IMSA Performance Porsche        + 21 tur
26.  GTE A  Perazzini/Cioci/Lemeret       AF Corse Ferrari                + 21 tur
27.  GTE A  Bornhauser/Canal/Gardel       Larbre Corvette                 + 22 tur
28.  GTE A  Ried/Hommerson                Proton Porsche                  + 22 tur
29.  GTE A  Felbermayr Jr./Miller         Felbermayr-Proton Porsche       + 24 tur
30.  GTE A  Ehret/Lynn/Wills              CRS Ferrari                     + 24 tur
31.  GTE A  Broniszewski/Peter            Kessel Ferrari                  + 26 tur
32.  GTE A  Krohn/Jonsson                 Krohn Ferrari                   + 27 tur
33.  LMP2   Barlesi/Da Rocha/Lafargue     Oak Pescarolo-Judd              + 27 tur
34.  GTE P  Bell/Walker                   JMW Ferrari                     + 29 tur
35.  LMP2   Frey/Meichtry/Rostan          Race Performance ORECA-Judd     + 29 tur
36.  GTE P  Lieb/Lietz                    Felbermayr-Proton Porsche       + 32 tur
37.  FLM    Hartshorne/Keating/Keen       Neil Garner ORECA               + 36 tur
38.  LMP2   Ojjeh/Chalandon/Kimber-Smith  Greaves Zytek-Nissan            + 38 tur
39.  LMP2   Rosier/Luco/Basso             Extreme Limite Norma-Judd       + 39 tur
40.  LMP1   Cortes/Geri/Piccini           MIK Corse Zytek                 + 41 tur
41.  GTE P  Rich/Slingerland              Jetalliance Lotus Evora         + 42 tur
42.  FLM    Rodrigues/Menahem/Lombard     JMB ORECA                       + 44 tur

Klasman dışı:

     GTE P  Melo/Vilander                 AF Corse Ferrari                 137 tur
     GTE A  Hummel/Christodoulou/Quaife   CRS Ferrari                      137 tur
     GTE A  Giroix/Goethe/Wainwright      Gulf Aston Martin                108 tur
     LMP1   Amaral/Pla                    Quifel-ASM Zytek                 106 tur
     GTE A  Kauffman/Aguas                AF Corse Ferrari                 105 tur
     GTE P  Ortelli/Makowiecki            Luxury Ferrari                    64 tur
     LMP2   Perez-Companc/Russo/Kaffer    Pecom Lola-Judd                   60 tur
     LMP2   Tucker/Bouchut/Barbosa        Level 5 Lola Coupe-HPD            59 tur
     GTE P  Hirschi/Rossiter/Mowlem       Jetalliance Lotus Evora           21 tur
     GTE P  Pilet/Henzler                 IMSA Performance Porsche          16 tur
     GTE P  Beltoise/Jakubowski/Deletraz  Luxury Ferrari                     4 tur

BÜYÜK BİR AİLENİN PARÇASI OL!

Yorum yaz
Yorumları göster
Haber hakkında
Seriler ALMS
Haber tipi Son dakika