Zolder'de pol Huff'ın

Zolder'de pol Huff'ın

Dünya Binek Otomobiller Şampiyonasının 2. durağı olan Zolder pistindeki sıralama turlarında pol pozisyonunu Chevrolet pilotu Rob Huff elde etti.

Britanyalı pilot, takım arkadaşı Alain Menu'den 0.140 saniye daha iyi bir derece elde ederek polü alırken, 3. sırayı Seat ile Gabriele Tarquini aldı.

Chevrolet'nin ilk 3'ü elde etmeyi hedeflediği sıralama turlarında, Yvan Muller zaman turunu atarken ufak bir hata yapınca ancak 4. olabildi.

BMW pilotlarından en hızlısı 6.lığı elde eden Kristian Poulsen oldu. Pistteki tek Volvo'yu kullanan Robert Dahlgren ise ancak 13. olabildi.

WTCC'nin bu sezon uygulamaya koyduğu formata göre ilk yarışta pilotlar sıralama turlarındaki tur zamanlarına göre dizilirlerken, günün 2. yarışında ise Q1 derecelerinin ilk 10'u ters çevrilmiş halde sıralanıyorlar. Böylece 2. yarışa Seat ile Fredy Barth polden başlayacak.

İlk yarışın gridi:

Sıra Pilot               Takım/Marka        T.Zamanı     Fark
 1.  Rob Huff            Chevrolet          1m38.458s
 2.  Alain Menu          Chevrolet          1m38.598s  + 0.140s
 3.  Gabriele Tarquini   SUNRED SEAT        1m38.723s  + 0.265s
 4.  Yvan Muller         Chevrolet          1m38.738s  + 0.280s
 5.  Tiago Monteiro      SUNRED SEAT        1m38.907s  + 0.449s
 6.  Kristian Poulsen    Engstler BMW       1m39.398s  + 0.940s
 7.  Norbert Michelisz   Zengo-Dension BMW  1m39.450s  + 0.992s
 8.  Franz Engstler      Engstler BMW       1m39.962s  + 1.504s
 9.  Fredy Barth         SUNRED SEAT        1m40.015s  + 1.557s
10.  Mehdi Bennani       Proteam BMW        1m40.438s  + 1.980s
11.  Tom Coronel         ROAL BMW           1m39.680s  (Q1)
12.  Pepe Oriola         SUNRED SEAT        1m39.780s  (Q1)
13.  Robert Dahlgren     Polestar Volvo     1m39.807s  (Q1)
14.  Darryl O'Young      bamboo Chevrolet   1m39.931s  (Q1)
15.  Aleksei Dudukalo    SUNRED SEAT        1m40.110s  (Q1)
16.  Marchy Lee          KK BMW             1m40.406s  (Q1)
17.  Yukinori Taniguchi  bamboo Chevrolet   1m41.712s  (Q1)
18.  Urs Sonderegger     Wiechers BMW       1m43.537s  (Q1)
19.  Fabio Fabiani       Proteam BMW        1m44.820s  (Q1)
20.  Michel Nykjaer      SUNRED SEAT                   (Q1)
21.  Javier Villa        Proteam BMW                   (Q1)

İkinci yarışın gridi:

Sıra Pilot               Takım/Marka
 1.  Fredy Barth         SUNRED SEAT
 2.  Franz Engstler      Engstler BMW
 3.  Gabriele Tarquini   SUNRED SEAT
 4.  Norbert Michelisz   Zengo-Dension BMW
 5.  Rob Huff            Chevrolet
 6.  Alain Menu          Chevrolet
 7.  Yvan Muller         Chevrolet
 8.  Mehdi Bennani       Proteam BMW
 9.  Kristian Poulsen    Engstler BMW
10.  Tiago Monteiro      SUNRED SEAT
11.  Tom Coronel         ROAL BMW
12.  Pepe Oriola         SUNRED SEAT
13.  Robert Dahlgren     Polestar Volvo
14.  Darryl O'Young      bamboo Chevrolet
15.  Aleksei Dudukalo    SUNRED SEAT
16.  Marchy Lee          KK BMW
17.  Yukinori Taniguchi  bamboo Chevrolet
18.  Urs Sonderegger     Wiechers BMW
19.  Fabio Fabiani       Proteam BMW
20.  Michel Nykjaer      SUNRED SEAT
21.  Javier Villa        Proteam BMW

BÜYÜK BİR AİLENİN PARÇASI OL!

Yorum yaz
Yorumları göster
Haber hakkında
Seriler WTCC
Haber tipi Son dakika