eSpor
R
ARG eSport Cup Raund 10: Bathurst
04 Haz
-
04 Haz
Etkinlik Bitti
13 Haz
-
14 Haz
Sıradaki Etkinlik
5 gün
Motorsport & Ortombo F1 2019 Ligi
R
F1 Ligi Raund XIII: Belçika
04 Haz
-
04 Haz
Etkinlik Bitti
R
F1 Ligi Raund XIV: İtalya
11 Haz
-
11 Haz
Yarış:
4 gün
TOSFED Dijital Şampiyonası
R
TDPŞ Raund III: Brands Hatch
20 Haz
-
20 Haz
Yarış:
13 gün
Formula 1
R
Styrian GP
09 Tem
-
12 Tem
Sıradaki Etkinlik
31 gün
MotoGP
06 Ağu
-
09 Ağu
Sıradaki Etkinlik
59 gün
R
Avusturya GP
13 Ağu
-
16 Ağu
Sıradaki Etkinlik
66 gün
WRC
R
Kenya Rallisi
16 Tem
-
19 Tem
Postponed
R
Türkiye Rallisi
24 Eyl
-
27 Eyl
Sıradaki Etkinlik
108 gün
World Superbike
R
Donington Park
03 Tem
-
05 Tem
Postponed
21 Ağu
-
23 Ağu
Postponed
Formula E
05 Haz
-
06 Haz
Etkinlik Bitti

TPŞ Körfez'de nefes kesti

paylaşım
yorumlar
TPŞ Körfez'de nefes kesti
Ekleyen:
31 Tem 2019 12:40

Eskişehir Otomobil Sporları Kulübü tarafından 27-28 Temmuz tarihlerinde TOSFED Körfez Yarış Pisti’nde düzenlenen 2019 Türkiye Pist Şampiyonası 2.ayak yarışları büyük çekişmeye sahne oldu.

3 ayrı kategoride 29 sporcunun katılımına sahne olan hafta sonunda maxi ve super grup 20 tur, bu yıl açılan ve büyük çekişmeye sahne olan Super Production grubu ise 15 tur üzerinden ikişer yarış yaptılar.

Yarışların tamamlanmasının ardından gerçekleştirilen ödül töreninde, dereceye giren sporcular ödüllerini Eskişehir Büyükşehir Belediyesi Spor Daire Başkanı Neşet Arduç ve yarışın üst düzey görevlilerinden aldılar.

TPŞ ikinci ayak start

TPŞ ikinci ayak start

Fotoğraf: TOSFED

Super Production Grup 1. Yarış

1. Hasan Tansu / Opel Corsa OPC
2. Ersin Yücesan / Opel Corsa OPC
3. Emir Ay / Opel Corsa OPC

Super Production Grup 2. Yarış
1. Ersin Yücesan / Opel Corsa OPC
2. Çağlayan Çelik / Opel Corsa OPC
3. Vedat Dalokay / Opel Corsa OPC

Super Grup 1. Yarış
1. Yağız Gedik / BMW 320
2. Muhammed Ali Ülkü / Honda Civic Type-R
3. Demir Eröge / Renault Clio II Sport

Super Grup 2. Yarış
1. Yağız Gedik / BMW 320
2. Demir Eröge / Renault Clio II Sport

Maxi Grup 1. Yarış
1. İbrahim Ozan Süzgün / VW Polo GTI
2. İbrahim Okyay / BMW Z4 GT3
3. Osman Işık / Honda Civic Type-R

Maxi Grup 2. Yarış
1. İbrahim Okyay / BMW Z4 GT3
2. Osman Işık / Honda Civic Type-R
3. İbrahim Ozan Süzgün / VW Polo GTI


Takımlar Birincisi: Borusan Otomotiv Motorsport

Sonraki haber
TOSFED ulusal otomobil sporları yarış takvimini açıkladı

Önceki haber

TOSFED ulusal otomobil sporları yarış takvimini açıkladı

Sonraki haber

2020 Ulusal Yarış Takvimi Açıklandı

2020 Ulusal Yarış Takvimi Açıklandı
Yorumları görüntüle

Bu Haber Hakkında

Seri PİST
Etkinlik TPŞ II: Körfez
Editör TOSFED