Formula 1
28 Kas
-
01 Ara
Etkinlik Bitti
R
Avustralya GP
12 Mar
-
15 Mar
Sıradaki Etkinlik
89 gün
MotoGP
01 Kas
-
03 Kas
Etkinlik Bitti
15 Kas
-
17 Kas
Etkinlik Bitti
WRC
24 Eki
-
27 Eki
Etkinlik Bitti
14 Kas
-
17 Kas
Etkinlik Bitti
World SUPERBIKE
24 Eki
-
26 Eki
Etkinlik Bitti
Formula E
23 Kas
-
23 Kas
Etkinlik Bitti
R
Santiago E-prix
17 Oca
-
18 Oca
Sıradaki Etkinlik
34 gün

F3 Paul Ricard testi 1. gün: Armstrong lider

paylaşım
yorumlar
F3 Paul Ricard testi 1. gün: Armstrong lider
Ekleyen:
Çeviren: Kemal Şengül, Editör
21 Mar 2019 06:08

Ferrari'nin genç sürücüsü Marcus Armstrong, Paul Ricard'da gerçekleştirilen FIA Formula 3 testinin ilk gününde Prema ile zirvede yer aldı.

GP3'ün yerini alan FIA Formula 3 serisinin ilk testi geçtiğimiz haftalarda yapılmıştı.

Bununla birlikte takımlar, sadece tek araçla yapılan ilk testin aksine Paul Ricard'da iki araçla birden çalıştılar.

Avrupa Formula 3'te yarış kazanmayı başaran Marcus Armstrong, öğleden sonra 1:49.243 yaparak günü ilk sırada tamamlamayı başardı.

Lirim Zendeli 1:49.578'le 0.335 saniye geride ikinci sırada tamamlarken, Armstrong gibi Ferrari sürücü akademisinde yer alan Robert Shwartzman 1:49.634'le 0.391 saniye geride üçüncü oldu.

Leonardo Pulcini, Hitech ile katıldığı seansta 0.413 saniye geride dördüncü olurken, sabahın en hızlı ismi olan Christian Lundgaard 0.442 saniye geride beşinci sırada kendisine yer buldu.

MP Motorsport sürücüleri Richard Verschoor 0.497 ve 0.427 saniye geride altıncı/yedinci, Sebastian Fernandez 0.550 saniye geride sekizinci, David Beckmann 0.650 saniye geride dokuzuncu ve Jehan Daruvala ise 0.713 saniye geride onuncu oldu.

HWA takımında Jake Hughes gün boyunca hiç tur atamazken, Motorsport.com bunun motor probleminden kaynaklı olduğunu açıkladı.

Test bugün devam edecek.

Sabah bölümü sonucu:
 
Poz.
Sürücü
Takım
Derece
Tur
1
Christian Lundgaard
ART Grand Prix
1:49.685
30
2
Leonardo Pulcini
Hitech Grand Prix
1:49.772
30
3
Robert Shwartzman
PREMA Racing
1:49.838
25
4
Niko Kari
Trident
1:50.078
25
5
Jüri Vips
Hitech Grand Prix
1:50.202
36
6
Maximilian Fewtrell
ART Grand Prix
1:50.498
32
7
Alex Peroni
Campos Racing
1:50.545
23
8
Pedro Piquet
Trident
1:50.597
25
9
Richard Verschoor
MP Motorsport
1:50.606
19
10
Logan Sargeant
Carlin Buzz Racing
1:50.762
23
11
Simo Laaksonen
MP Motorsport
1:50.767
25
12
Sebastian Fernandez
Campos Racing
1:50.845
21
13
David Beckmann
ART Grand Prix
1:51.017
21
14
Yuki Tsunoda
Jenzer Motorsport
1:51.326
26
15
Marcus Armstrong
PREMA Racing
1:51.344
20
16
Lirim Zendeli
Sauber Junior Team by Charouz
1:51.434
18
17
Fabio Scherer
Sauber Junior Team by Charouz
1:51.522
25
18
Ye Yifei
Hitech Grand Prix
1:51.776
21
19
Jehan Daruvala
PREMA Racing
1:51.846
18
20
Bent Viscaal
HWA RACELAB
1:51.944
11
21
Teppei Natori
Carlin Buzz Racing
1:51.945
25
22
Devlin DeFrancesco
Trident
1:52.026
21
23
Alessio Deledda
Campos Racing
1:52.198
22
24
Felipe Drugovich
Carlin Buzz Racing
1:52.384
18
25
Raoul Hyman
Sauber Junior Team by Charouz
1:52.459
18
26
Liam Lawson
MP Motorsport
1:52.759
22
27
Andreas Estner
Jenzer Motorsport
1:52.792
19
28
Artem Petrov
Jenzer Motorsport
1:53.804
13
29
Keyvan Andres
HWA RACELAB
1:54.357
15
30
Jake Hughes
HWA RACELAB
2:21.077
5
 
Öğleden sonra sonucu:
Poz.
Sürücü
Takım
Derece
Tur
1
Marcus Armstrong
PREMA Racing
1:49.243
30
2
Lirim Zendeli
Sauber Junior Team by Charouz
1:49.578
30
3
Robert Shwartzman
PREMA Racing
1:49.634
25
4
Leonardo Pulcini
Hitech Grand Prix
1:49.656
25
5
Richard Verschoor
MP Motorsport
1:49.740
36
6
Simo Laaksonen
MP Motorsport
1:49.770
32
7
Sebastian Fernandez
Campos Racing
1:49.793
23
8
Christian Lundgaard
ART Grand Prix
1:49.817
25
9
David Beckmann
ART Grand Prix
1:49.893
19
10
Jehan Daruvala
PREMA Racing
1:49.956
23
11
Alexander Peroni
Campos Racing
1:50.014
25
12
Yuki Tsunoda
Jenzer Motorsport
1:50.117
21
13
Logan Sargeant
Carlin Buzz Racing
1:50181
21
14
Liam Lawson
MP Motorsport
1:50.317
26
15
Andreas Estner
Jenzer Motorsport
1:50.335
20
16
Raoul Hyman
Sauber Junior Team by Charouz
1:50.493
18
17
Niko Kari
Trident
1:50.528
25
18
Pedro Piquet
Trident
1:50.613
21
19
Felipe Drugovich
Carlin Buzz Racing
1:50.619
18
20
Maximilian Fewtrell
ART Grand Prix
1:50.715
11
21
Fabio Scherer
Sauber Junior Team by Charouz
1:50.858
25
22
Devlin DeFrancesco
Trident
1:50.877
21
23
Artem Petrov
Jenzer Motorsport
1:50.906
22
24
Ye Yifei
Hitech Grand Prix
1:50.927
18
25
Teppei Natori
Carlin Buzz Racing
1:51.045
18
26
Bent Viscaal
HWA RACELAB
1:51.244
22
27
Alessio Deledda
Campos Racing
1:51.660
19
28
Keyvan Andres
HWA RACELAB
1:51.741
13
29
Jüri Vips
Hitech Grand Prix
1:53.097
15
30
Jake Hughes
HWA RACELAB
-
0
Sonraki haber
Ferrari'nin genç pilotu Shwartzman, Prema ile F3'te yarışacak

Önceki haber

Ferrari'nin genç pilotu Shwartzman, Prema ile F3'te yarışacak

Sonraki haber

F3 Paul Ricard testi 2. gün: Lundgaard, Armstrong'un önünde lider

F3 Paul Ricard testi 2. gün: Lundgaard, Armstrong'un önünde lider
Yorumları görüntüle

Bu Haber Hakkında

Seri FIA F3
Editör Jack Benyon