Formula 1
19 Mar
-
22 Mar
FP1:
30 gün
MotoGP
05 Mar
-
08 Mar
FP1:
16 gün
R
Tayland GP
19 Mar
-
22 Mar
Sıradaki Etkinlik
29 gün
WRC
12 Şub
-
16 Şub
Etkinlik Bitti
12 Mar
-
15 Mar
Sıradaki Etkinlik
22 gün
World Superbike
28 Şub
-
01 Mar
SBK FP1:
9 gün
13 Mar
-
15 Mar
Sıradaki Etkinlik
23 gün
Formula E
14 Şub
-
15 Şub
Etkinlik Bitti
R
Marakeş ePrix
27 Şub
-
29 Şub
Sıradaki Etkinlik
8 gün

Maini, ikinci test gününde cezaya rağmen ilk sırada

paylaşım
yorumlar
Maini, ikinci test gününde cezaya rağmen ilk sırada
Ekleyen:
Çeviren: Kemal Şengül, Editör
2 Ara 2017 08:30

Haas'ın genç yeteneği Arjun Maini, Abu Dhabi Formula 2 testinin ikinci gününde sabah yaptığı tur zamanının silinmesine rağmen zirvede yer aldı.

Bu yıl GP3'te yarışan Maini, perşembe günü Trident adına, cuma günü ise Russian Time adına piste çıktı ve her iki takımla da sürüş yapmış oldu.

Sabah yaptığı tur zamanı normalden daha hafif araçla atıldığı için silinirken, öğleden sonra 1:48.645 yaparak günün en hızlı ismi oldu.

Sabah bölümünün en hızlısı Louis Deletraz, DAMS ürücüsü Alex Albon ve Prema'dan Nyck de Vries'in önünde en hızlı ikinci isim oldu.

Gelecek yıl Carlin'le F2'de mücadele edecek Lando Norris, Campos Racing'le katıldığı seansta Santino Ferrucci'nin önünde beşinci oldu.

İlk onu tamamlayan diğer isimler Jack Aitken, Nicholas Latifi, Tadasuke Makino ve Oliver Rowland oldu.

ART GP ile piste çıkan 2017 GP3 şampiyonu ve Mercedes'in genç sürücüsü George Russell, ancak 11. sırada kendisine yer buldu.

2. Gün sonuçları:

Poz. Sürücü Sürücü Sabah Ö.Sonra
1  Arjun Maini RUSSIAN TIME - 1:48.645
2  Louis Deletraz MP Motorsport 1:49.134 1:48.703
3  Alexander Albon DAMS 1:49.178 1:48.741
4  Nyck De Vries PREMA Racing 1:54.296 1:48.769
5  Lando Norris Campos Racing 1:49.780 1:49.005
6  Santino Ferrucci Trident 1:52.691 1:49.027
7  Jack Aitken ART Grand Prix 1:52.901 1:49.232
8  Nicholas Latifi DAMS 1:49.532 1:49.264
9  Tadasuke Makino RUSSIAN TIME 1:49.654 1:49.312
10  Oliver Rowland Racing Engineering 1:50.875 1:49.344
11  George Russell ART Grand Prix 1:53.108 1:49.353
12  Ralph Boschung MP Motorsport 1:49.883 1:49.430
13  Guan Yu Zhou Rapax 1:50.122 1:49.592
14  Maximilian Gunther Racing Engineering 1:50.581 1:49.623
15  Rene Binder Rapax 1:50.055 1:49.649
16  Nirei Fukuzumi Arden International 1:52.984 1:49.779
17  Sean Gelael PREMA Racing 1:54.752 1:49.959
18  Pietro Fittipaldi Trident 1:51.039 1:50.102
19  Julien Falchero Arden International 1:51.344 1:50.824
20  Michael Dorrbecker Campos Racing 1:52.208 1:51.864
Sonraki haber
F2 testinin ilk gününde Deletraz lider

Önceki haber

F2 testinin ilk gününde Deletraz lider

Sonraki haber

F2 Abu Dhabi testini Albon ilk sırada tamamladı

F2 Abu Dhabi testini Albon ilk sırada tamamladı
Yorumları görüntüle

Bu Haber Hakkında

Seri FIA F2
Etkinlik Abu Dhabi Kasım testi
Lokasyon Yas Marina Circuit
Pilotlar Arjun Maini
Takımlar RUSSIAN TIME
Editör David Gruz