Abu Dhabi F2 testi 3. gün: Son günün lideri Deletraz

Carlin sürücüsü Louis Deletraz, Formula 2'nin üç günlük Abu Dhabi testinin son gününü zirvede tamamlamayı başardı.

Abu Dhabi F2 testi 3. gün: Son günün lideri Deletraz

Sabah gerçekleştirilen ilk bölümün en hızlı ismi DAMS sürücüsü Nicholas Latifi olurken, başlangıçta sürücüler 1:51'in altına inmeyi başaramadılar.

Ancak öğleden sonra dereceler hızla gelişti ve sürücüler 1:51'in altına indiği gibi, 1:49'lu dereceler de atmaya başladı.

Louis Deletraz 1:49.638'lik derecesiyle seansın ve günün en hızlı ismi olurken, Luca Ghiotto 1:49.904'le ikinci oldu.

Latifi, öğleden sonra 1:49.976'ya indi ve üçüncü sırada kendisine yer buldu.

Russian Time'da Guan Yu Zhou 1:50.036 ile dördüncü olurken, Sergio Sette Camara beşinci ve Giuliano Alesi altıncı oldu.

Nobuharu Matsushita'nin yedinci olduğu seansta, Nikita Mazepin sekizinci, Richard Verschoor dokuzuncu ve Mick Schumacher onun oldu.

Schumacher, Deletraz'ın en iyi derecesinden 0.9 saniye yavaş kaldı. Nyck de Vries 13. olabilirken, Tatiana Calderon daha çok uzun sürüşler yaptı ve 1:51.583'le 19. oldu.

F2 seans sonucu:

Poz. Sürücü Takım Sabah Ö. Sonra
1 Switzerland Louis Deletraz Carlin 1:52.402 1:49.638
2 Italy Luca Ghiotto Russian Time 1:56.145 1:49.904
3 Canada Nicholas Latifi DAMS 1:51.312 1:49.976
4 China Guan Yu Zhou Russian Time 1:55.636 1:50.036
5 Brazil Sergio Sette Camara DAMS 1:51.379 1:50.092
6 France Giuliano Alesi Trident 1:55.931 1:50.136
7 Japan Nobuharu Matsushita Carlin 1:52.051 1:50.139
8 Russian Federation Nikita Mazepin ART Grand Prix 1:56.312 1:50.480
9 Netherlands Richard Verschoor MP Motorsport 1:51.564 1:50.501
10 Germany Mick Schumacher Pertamina Prema Theodore Racing 1:56.595 1:50.522
11 United Kingdom Jack Aitken Campos Vexatec Racing 1:51.594 1:50.663
12 Italy Leonardo Pulcini Trident 1:51.857 1:50.718
13 Netherlands Nyck de Vries ART Grand Prix 1:56.292 1:50.729
14 France Anthoine Hubert MP Motorsport 1:51.323 1:50.790
15 Indonesia Sean Gelael Pertamina Prema Theodore Racing 1:56.114 1:50.841
16 Japan Marino Sato Campos Vexatec Racing 1:53.315 1:51.202
17 United States Ryan Tveter BWT Arden 1:52.731 1:51.309
18 United States Juan Manuel Correa Charouz Racing System 1:51.359 1:54.232
19 Colombia Tatiana Calderon Charouz Racing System 1:51.583 1:54.924
20 Switzerland Ralph Boschung BWT Arden 1:52.520 1:51.750
paylaşım
yorumlar
Abu Dhabi F2 testi 2. gün: Correa lider, Schumacher ikinci!
Önceki haber

Abu Dhabi F2 testi 2. gün: Correa lider, Schumacher ikinci!

Sonraki haber

2019 FIA F2 ve FIA F3 takvimleri açıklandı

2019 FIA F2 ve FIA F3 takvimleri açıklandı
Yorumları görüntüle