TOSFED Dijital Şampiyonası
R
TDPŞ Raund V: Suzuka
18 Tem
Etkinlik Bitti
R
TDPŞ Raund VI: Le Mans
01 Ağu
Sıradaki Etkinlik
3 gün
Formula 1
R
70. Yıl Dönümü GP
07 Ağu
FP1:
2 gün
MotoGP
24 Tem
Etkinlik Bitti
WRC
R
Kenya Rallisi
16 Tem
Postponed
04 Eyl
Sıradaki Etkinlik
30 gün
World Superbike
07 Ağu
Sıradaki Etkinlik
2 gün
Formula E
05 Haz
Etkinlik Bitti
05 Ağu
Sıradaki Etkinlik
06 Saat
:
55 Dakika
:
53 Saniye

Monza ELMS: Guibbert pole'de, Salih Yoluç dördüncü

paylaşım
yorumlar
Monza ELMS: Guibbert pole'de, Salih Yoluç dördüncü
14 May 2017 02:36

Nicolas Lapierre'i saniyenin yüzde biriyle geçmeyi başaran Graff Racing sürücüsü Enzo Guibbert, Monza'da pole pozisyonunun sahibi oldu.

#55 Spirit of Race, Ferrari F488 GTE: Duncan Cameron, Matt Griffin, Aaron Scott
#3 United Autosports, Ligier JS P3 - Nissan: Mark Patterson, Wayne Boyd, Christian England
#39 GRAFF, Oreca 07 - Gibson: Eric Trouillet, Paul Petit, Enzo Guibbert
#3 United Autosports, Ligier JS P3 - Nissan:Wayne Boyd
Basın toplantısı: #55 Spirit of Race, Ferrari F488 GTE: Matt Griffin, #39 GRAFF, Oreca 07 - Gibson:
Basın toplantısı: #3 United Autosports, Ligier JS P3 - Nissan:Wayne Boyd
Pole: #39 GRAFF, Oreca 07 - Gibson: Enzo Guibbert
#55 Spirit of Race, Ferrari F488 GTE: Duncan Cameron, Matt Griffin, Aaron Scott
DUman çıkan lastik
#3 United Autosports, Ligier JS P3 - Nissan:Wayne Boyd
#22 G-Drive Racing, Oreca 07 - Gibson: Memo Rojas, Ryo Hirakawa, Leo Roussel
#13 Inter Europol Competition, Ligier JS P3 - Nissan: Jakub Smiechowski, Martin Hippe
#11 Eurointernational, Ligier JS P3 - Nissan: Giorgio Mondini, Davide Uboldi
#10 OREGON Team, Norma M 30 - Nissan: Davide Roda, Andres Mendez, Dario Capitanio
#32 United Autosports, Ligier JSP217 - Gibson: William Owen, Hugo de Sadeleer, Filipe Albuquerque
Pit yolu atmosfer
#3 United Autosports, Ligier JS P3 - Nissan: Mark Patterson, Wayne Boyd, Christian England
#6 360 Racing, Ligier JS P3 - Nissan: Terrence Woodward, Ross Kaiser, Tony Wells

Toyota ile Le Mans'da yarışacak olan Lapierre, seansın ilk bölümünü lider götürse de, Guibbert 1dk36.526s'lik derecesi ile en hızlı zamanı elde etti.

Zaman turunda hata yapan #22 G-Drive pilotu Ryo Hirakawa, üçüncü sırada kaldı.

LMP3 klasmanında #3 United Autosports ile yarışan Wayne Boyd, kendi sınıfının en hızlı zamanını elde etti.

GT sınıfında ise #55 Spirit of Race Ferrari ile Matt Griffin, en yakın rakibinin 0.2 saniye önünde yer aldı.

#50 Larbre Corvette ikinci sırada yer alırken, #77 Proton Porsche üçüncülüğün sahibi oldu.

Salih Yoluç ve ekibi, düzlüklerde rakiplerinin gerisinde kalan #90 TF Sport Aston Martin ile yarışa dördüncü sıradan başlayacaklar.

Sıralama turlarının tekrarını aşağıdaki videodan, 14:30'da başlayacak yarışı ise buradan izleyebilirsiniz.

Sıralama sonucu

 Sıra  Nº   Pilotlar   Araç / Motor   Zaman   Fark 
39  Eric Trouillet
Paul Petit
Enzo Guibbert
ORECA/Gibson 1'36.526  
21  Henrik Hedman
Nicolas Lapierre
Benjamin Hanley
ORECA/Gibson 1'36.641 0.115
22  Memo Rojas
Ryo Hirakawa
Leo Roussel
ORECA/Gibson 1'36.751 0.225
32  Will Owen
Hugo de Sadeleer
F.Albuquerque
Ligier/Gibson 1'36.872 0.346
25  Andrea Roda
Matt McMurry
Andréa Pizzitola
Ligier/Gibson 1'37.250 0.724
47  Roberto Lacorte
G.Sernagiotto
Andrea Belicchi
Dallara/Gibson 1'37.323 0.797
40  James Allen
Franck Matelli
Richard Bradley
ORECA/Gibson 1'37.336 0.810
34  Nigel Moore
Philip Hanson
Ligier/Gibson 1'37.883 1.357
49  Dennis Andersen
Anders Fjordbach
Dallara/Gibson 1'37.887 1.361
10  28  Patrice Lafargue
Paul Lafargue
Olivier Pla
Ligier/Gibson 1'38.100 1.574
11  23  Fabien Barthez
Timothé Buret
Ligier/Gibson 1'38.247 1.721
12  29  Jan Lammers
Frits van Eerd
Dallara/Gibson 1'38.694 2.168
13  Mark Patterson
Wayne Boyd
C.England
Ligier/Nissan 1'45.725 9.199
14  19  Ricky Capo
Erwin Creed
Norma/Nissan 1'45.773 9.247
15  17  J-B.Lahaye
Matthieu Lahaye
François Heriau
Ligier/Nissan 1'46.022 9.496
16  John Falb
Sean Rayhall
Ligier/Nissan 1'46.056 9.530
17  18  A.Cougnaud
Antoine Jung
Romano Ricci
Ligier/Nissan 1'46.180 9.654
18  Antonin Borga
David Droux
Nicolas Schatz
Ligier/Nissan 1'46.193 9.667
19  11  Giorgio Mondini
Davide Uboldi
Ligier/Nissan 1'46.343 9.817
20  10  Davide Roda
Andrés Méndez
Dario Capitanio
Norma/Nissan 1'46.387 9.861
21  16  Eric Debard
Simon Gachet
Theo Bean
Ligier/Nissan 1'46.443 9.917
22  A.Talkanitsa
A.Talkanitsa Jr.
Maurizio Mediani
Ligier/Nissan 1'46.511 9.985
23  15  John Farano
Morten Dons
Alex Kapadia
Ligier/Nissan 1'46.584 10.058
24  Terrence Woodward
Ross Kaiser
Tony Wells
Ligier/Nissan 1'46.603 10.077
25  Vincent Beltoise
Henry Hassid
Lucas Legeret
Ligier/Nissan 1'46.703 10.177
26  13  J.Smiechowski
Martin Hippe
Ligier/Nissan 1'46.746 10.220
27  Tim Müller
Jürgen Krebs
Tristan Viidas
Ligier/Nissan 1'47.005 10.479
28  Alexandre Coigny
Iradj Alexander
Gino Forgione
Ligier/Nissan 1'47.955 11.429
29  55  Duncan Cameron
Matt Griffin
Aaron Scott
Ferrari 1'48.027 11.501
30  12  Andrea Dromedari
Maxime Pialat
Max Hanratty
Ligier/Nissan 1'48.105 11.579
31  50  C.Philippon
Romain Brandela
Fernando Rees
Chevrolet 1'48.293 11.767
32  77  Christian Ried
Joël Camathias
Matteo Cairoli
Porsche 1'48.514 11.988
33  90  Salih Yoluc
Euan Hankey
Nicki Thiim
Aston Martin 1'48.836 12.310
34  51  Gianluca Roda
Giorgio Roda
Andrea Bertolini
Ferrari 1'49.080 12.554
35  66  Robert Smith
Jody Fannin
Jonathan Cocker
Ferrari 1'49.644 13.118
36  99  Andrew Howard
Ross Gunn
Darren Turner
Aston Martin 1'49.833 13.307
ELMS: Salih Yoluç bu hafta sonu Monza'da piste çıkacak

Önceki haber

ELMS: Salih Yoluç bu hafta sonu Monza'da piste çıkacak

Sonraki haber

Monza ELMS: G-Drive kazandı, Salih Yoluç ikinci sırada

Monza ELMS: G-Drive kazandı, Salih Yoluç ikinci sırada
Yorumları görüntüle

Bu Haber Hakkında

Seri European Le Mans
Etkinlik Monza
Lokasyon Autodromo Nazionale Monza
Pilotlar Enzo Guibbert
Takımlar Graff Racing