Formula 1
14 Kas
-
17 Kas
Etkinlik Bitti
28 Kas
-
01 Ara
Etkinlik Bitti
MotoGP
01 Kas
-
03 Kas
Etkinlik Bitti
15 Kas
-
17 Kas
Etkinlik Bitti
WRC
24 Eki
-
27 Eki
Etkinlik Bitti
14 Kas
-
17 Kas
Etkinlik Bitti
World SUPERBIKE
24 Eki
-
26 Eki
Etkinlik Bitti
Formula E
23 Kas
-
23 Kas
Etkinlik Bitti
R
Santiago E-prix
17 Oca
-
18 Oca
Sıradaki Etkinlik
36 gün

Monza ELMS: G-Drive kazandı, Salih Yoluç ikinci sırada

paylaşım
yorumlar
Monza ELMS: G-Drive kazandı, Salih Yoluç ikinci sırada
Ekleyen:
14 May 2017 20:05

#22 G-Drive ekibi Ryo Hirakawa, Memo Rojas ve Leo Roussel, Monza 4 Saat yarışında zafere ulaşırken, GTE klasmanında Salih Yoluç'un TF Sport ekibi podyumun ikinci basamağında yer aldı.

#90 TF Sport, Aston Martin V8 Vantage: Salih Yoluc, Euan Hankey, Nicki Thiim
#90 TF Sport, Aston Martin V8 Vantage: Salih Yoluc, Euan Hankey, Nicki Thiim
#90 TF Sport, Aston Martin V8 Vantage: Salih Yoluc, Euan Hankey, Nicki Thiim
#47 Cetilar Villorba Corse, Dallara P217 - Gibson: Roberto Lacorte, Giorgio Sernagiotto, Andrea Beli
#21 Dragonspeed, Oreca 07 - Gibson: Henrik Hedman, Nicolas Lapierre, Ben Hanley
#55 Spirit of Race, Ferrari F488 GTE: Duncan Cameron, Matt Griffin, Aaron Scott
#19 M.Racing - YMR, Norma M 30 - Nissan: Yann Ehrlacher, Ricky Capo, Erwin Creed
#34 Tockwith Motorsports, Ligier JSP217 - Gibson: Nigel Moore, Phil Hanson
#39 GRAFF, Oreca 07 - Gibson: Eric Trouillet, Paul Petit, Enzo Guibbert
#47 Cetilar Villorba Corse, Dallara P217 - Gibson: Roberto Lacorte, Giorgio Sernagiotto, Andrea Beli
#39 GRAFF, Oreca 07 - Gibson: Eric Trouillet, Paul Petit, Enzo Guibbert
#50 Larbre Competition Chevrolet Corvette C7-Z06: Christian Philippon, Romain Brandela, #55 Spirit o
Start
Start
#49 High Class Racing, Dallara P217 - Gibson: Dennis Andersen, Anders Fjordbach
#23 Panis Barthez Competition, Ligier JSP217 - Gibson: Fabien Barthez, Timothé Buret, Nathanael Bert
#29 Racing Team Nederland, Dallara P217 - Gibson: Jan Lammers, Frits Van Eerd
#21 Dragonspeed, Oreca 07 - Gibson: Henrik Hedman, Nicolas Lapierre, Ben Hanley
#29 Racing Team Nederland, Dallara P217 - Gibson: Jan Lammers, Frits Van Eerd
#22 G-Drive Racing, Oreca 07 - Gibson: Memo Rojas, Ryo Hirakawa, Leo Roussel
#90 TF Sport, Aston Martin V8 Vantage: Salih Yoluc, Euan Hankey, Nicki Thiim, Rob Bell
#99 Beechdean AMR, Aston Martin V8 Vantage: Andrew Howard, Ross Gunn, Darren Turner
#9 AT Racing, Ligier JS P3 - Nissan: Alexander Talkanitsa Sr., Alexander Talkanitsa Jr., Mikkel Jens
#29 Racing Team Nederland, Dallara P217 - Gibson: Jan Lammers, Frits Van Eerd
#55 Spirit of Race, Ferrari F488 GTE: Duncan Cameron, Matt Griffin, Aaron Scott

G-Drive ekibi, yarıştaki ikinci sarı bayrak uygulamasında hız limitine uymadıkları için pitten geçme cezası alsa da bu, geçen senenin şampiyon ekibinin LMP2 ve genel klasman zaferini elde etmesine engel olmalı.

LMP3 klasmanında ise Yvan Müller Racing takımından #19 Norma M30 ekibi, takım arkadaşları #18 Ligier JS P3'ün tam bir önünde zafere ulaşmayı sahip oldu.

GTE'de Ferrari evinde zorlanmadı

Ferrari 458 Italia ile son yarışlarına çıkan #66 JMW Motorsport, GTE klasmanında zafere ulaşarak emektar araçlarına ideal bir elveda şansı tanımış oldu.

Le Mans'da yeni bir 488 GTE ile yarışacak olan Britanyalı ekip, yarışın ilk bölümünü ikinci sırada götürmüştü ancak pole pozisyonu sahibi #55 Spirit of Race Ferrari ekibinin arıza yaşaması onlara zaferi getirdi.

#90 TF Sport ekibi Salih Yoluç, Euan Hankey ve Nicki Thiim, dördüncü sırada başladıkları yarışı podyumun ikinci basamağında tamamlarken, bir başka Aston Martin ekibi #99 Beechdean AMR, üçüncü sıranın sahibi oldu.

Yarışın tekrarını aşağıdaki videodan izleyebilirsiniz.

Yarış sonucu

Sıra#PilotlarAraçFark
1 22 france Leo Roussel 
mexico Memo Rojas 
japan Ryo Hirakawa 
Oreca 07  132 tur
2 21 france Nicolas Lapierre 
sweden Henrik Hedman 
united_kingdom Ben Hanley 
Oreca 07 2.245
3 49 denmark Anders Fjordbach 
denmark Dennis Andersen 
Dallara P217 7.215
4 39 france Eric Trouillet 
france Paul Petit 
france Enzo Guibbert 
Oreca 07 33.980
5 47 italy Roberto Lacorte 
italy Giorgio Sernagiotto 
italy Andrea Belicchi 
Dallara P217 54.798
6 32 portugal Filipe Albuquerque 
united_states Will Owen 
switzerland Hugo De Sadeleer 
Ligier JSP217 1'06.385
7 23 france Fabien Barthez 
france Timothé Buret 
france Matthieu Vaxivière 
Ligier JSP217 1'38.640
  25 united_states Matt McMurry 
italy Andrea Roda 
france Andrea Pizzitola 
Ligier JSP217 1 lap
8 40 united_kingdom Richard Bradley 
australia James Allen 
france Franck Matelli 
Oreca 07 1 lap
9 28 france Olivier Pla 
france Patrice Lafargue 
france Paul Lafargue 
Ligier JSP217 3 tur
10 29 netherlands Jan Lammers 
netherlands Frits van Eerd 
Dallara P217 5 tur
11 19 australia Ricky Capo 
france Erwin Creed 
Norma M 30 8 tur
12 18 france Alexandre Cougnaud 
france Antoine Jung 
france Romano Ricci 
Ligier JS P3 9 tur
13 17 france Jean Baptiste Lahaye 
france Matthieu Lahaye 
france Franqois Heriau 
Ligier JS P3 9 tur
14 3 united_states Mark Patterson 
united_kingdom Christian England 
united_kingdom Wayne Boyd 
Ligier JS P3 9 tur
15 11 italy Giorgio Mondini 
italy Davide Uboldi 
Ligier JS P3 9 tur
16 13 poland Jakub Smiechowski 
germany Martin Hippe 
Ligier JS P3 9 tur
17 6 united_kingdom Terrence Woodward 
united_kingdom Ross Kaiser 
united_kingdom Tony Wells 
Ligier JS P3 10 tur
18 7 switzerland David Droux 
france Antonin Borga 
france Nicolas Schatz 
Ligier JS P3 10 tur
19 2 united_states Sean Rayhall 
united_states John Falb 
Ligier JS P3 10 tur
20 15 united_kingdom Alex Kapadia 
norway Morten Dons 
canada John Farano 
Ligier JS P3 10 tur
21 66 united_kingdom Robert Smith 
united_kingdom Jody Fannin 
united_kingdom Jonathan Cocker 
Ferrari F458 Italia 11 tur
22 90 denmark Nicki Thiim 
turkey Salih Yoluc 
united_kingdom Euan Hankey 
Aston Martin V8 Vantage 11 tur
23 99 united_kingdom Darren Turner 
united_kingdom Andrew Howard 
united_kingdom Ross Gunn 
Aston Martin V8 Vantage 11 tur
24 16 france Eric Debard 
france Simon Gachet 
united_states Theo Bean 
Ligier JS P3 11 tur
25 51 italy Gianluca Roda 
italy Andrea Bertolini 
italy Giorgio Roda 
Ferrari F488 GTE 11 tur
26 77 germany Christian Ried 
switzerland Joel Camathias 
italy Matteo Cairoli 
Porsche 911 RSR (991) 12 tur
27 12 italy Andrea Dromedari 
france Maxime Pialat 
united_states Max Hanratty 
Ligier JS P3 12 tur
28 50 france Romain Brandela 
france Christian Philippon 
Chevrolet Corvette C7-Z06 12 tur
29 8 france Henry Hassid 
france Vincent Beltoise 
switzerland Lucas Légeret 
Ligier JS P3 13 tur
30 34 united_kingdom Nigel Moore 
united_kingdom Philip Hanson 
Ligier JSP217 17 tur
31 4 switzerland Alexandre Coigny 
switzerland Gino Forgione 
switzerland Alexander Iradj 
Ligier JS P3 21 tur
32 10 italy Davide Roda 
colombia Andres Mendez 
italy Dario Capitanio 
Norma M 30 27 tur
33 5 germany Jürgen Krebs 
switzerland Tim Muller 
estonia Tristan Viidas 
Ligier JS P3 30 tur
  55 united_kingdom Duncan Cameron 
ireland Matt Griffin 
united_kingdom Aaron Scott 
Ferrari F488 GTE 77 tur
  9 italy Maurizio Mediani 
belarus Alexander Talkanitsa Sr.
belarus Alexander Talkanitsa Jr. 
Ligier JS P3 115 tur
Sonraki haber
Monza ELMS: Guibbert pole'de, Salih Yoluç dördüncü

Önceki haber

Monza ELMS: Guibbert pole'de, Salih Yoluç dördüncü

Sonraki haber

Red Bull Ring ELMS: Pole 0.005 saniye ile Roussel'ın

Red Bull Ring ELMS: Pole 0.005 saniye ile Roussel'ın
Yorumları görüntüle