Silverstone 6 saatte zafer Peugeot'nun

Silverstone 6 saatte zafer Peugeot'nun

Simon Pagenaud ve Sebastien Bourdais komutasındaki Peugeot, Autosport Silverstone 6 Saat yarışını kazandı.

Polden başlayan 908 olaylar ve kazalarla dolu yarış boyunca Audi'ler ve diğer Peugeot ile mücadele içinde oldu.

Yarışın başında liderliği ele geçiren 2 no'lu Audi ve onu takip eden 8 no'lu Peugeot tur bindirmeye çalışırlarken yaptıkları kazalar ile hasar alıp çok büyük vakit kaybettiler.

Bu iki aracın liderlikten kopması ile ön bölümde Timo Bernhard-Marcel Fassler komutasındaki 1 no'lu Audi ve  Pagenaud-Bourdais'in Peugeot'su kaldı.

Fakat Audi de yaptığı pitte 1 dakika civarında bir vakit kaybedince liderliği Peugeot'ya kaptırmış oldu.

Peugeot ve Audi'nin ardından 3. sıra ise Oak Pescarolo-Judd'a gitti.

LMP2 sınıfında da kazalar önemli bir rol oynarken, zafer Greaves Zytek Nissan'nın oldu.

FLM'nin galibi Pegasus FLM takımı oldu. GTE-P'de zafer eski Formula 1 pilotları Giancarlo Fisichella ve Gianmaria Bruni konrtolündeki AF Corse Ferrari'nin oldu. GTE-A'da gülen takım IMSA Porsche oldu.

 
6 Saatin ardından klasman
Poz   Sınıf  Pilotlar                     Takım/Araç                 Turlar/Fark
 1.   LMP1   Davidson/Bourdais/Pagenaud   Peugeot                      190 laps
 2.   LMP1   Bernhard/Fassler             Audi                      + 1m29.763s
 3.   LMP1   Premat/Pla                   Oak Pescarolo-Judd           + 5 laps
 4.   LMP1   Belicchi/Boullion            Rebellion Lola-Toyota        + 5 laps
 5.   LMP1   Lahaye/Moreau/Ragues         Oak Pescarolo-Judd           + 5 laps
 6.   LMP1   Collard/Tinseau/Jousse       Pescarolo-Judd               + 5 laps
 7.   LMP1   Kristensen/McNish            Audi                         + 6 laps
 8.   LMP1   Montagny/Sarrazin            Peugeot                      + 9 laps
 9.   LMP1   Fernandez/Primat/Klien       AMR Lola-Aston              + 11 laps
10.   LMP2   Ojjeh/Kimber-Smith/Lombard   Greaves Zytek-Nissan        + 12 laps
11.   LMP2   Frey/Meichtry/Rostan         Race Performance ORECA-Judd + 13 laps
12.   LMP2   Kraihamer/Ebbesvik           Boutsen ORECA-Nissan        + 14 laps
13.   LMP2   Newton/Erdos/Collins         RML HPD                     + 14 laps
14.   LMP2   Gates/Hughes/Garofall        RLR MG Lola-Judd            + 19 laps
15.   LMP2   Barlesi/da Rocha/Lafargue    Oak Pescarolo-Judd          + 19 laps
16.   LMP2   Mailleux/Ordonez/Vernay      Signatech ORECA-Nissan      + 20 laps
17.   FLM    Schultis/Simon/Schell        Pegasus FLM                 + 21 laps
18.   FLM    Mitchell/Grogor/Kronfli      Genoa FLM                   + 21 laps
19.   FLM    Marcelli/Ducote/Moro         JMB FLM                     + 22 laps
20.   GTE-P  Fisichella/Bruni             AF Corse Ferrari            + 22 laps
21.   GTE-P  Ortelli/Makowiecki           Luxury Ferrari              + 23 laps
22.   GTE-P  Lieb/Lietz                   Felbermayr Porsche          + 23 laps
23.   GTE-P  Priaulx/Alzen                BMW                         + 23 laps
24.   GTE-P  Goossens/Holzer              Prospeed Porsche            + 23 laps
25.   LMP2   Leventis/Watts/Kane          Strakka HPD                 + 23 laps
26.   GTE-P  Farfus/Muller                BMW                         + 23 laps
27.   GTE-P  Pilet/Henzler                IMSA Porsche                + 23 laps
28.   GTE-P  Farnbacher/Simonsen          Farnbacher Ferrari          + 23 laps
29.   GTE-P  Bell/Walker                  JMW Ferrari                 + 24 laps
30.   GTE-P  Jakubowski/Beltoise/Marroc   Luxury Ferrari              + 26 laps
31.   GTE-A  Narac/Armindo                IMSA Porsche                + 26 laps
32.   GTE-P  Hancock/Dolan/Buncombe       Jota Aston Martin           + 26 laps
33.   GTE-A  Roda/Long                    Proton Porsche              + 27 laps
34.   FLM    Hartshorne/Keating/Keen      Neil Garner FLM             + 28 laps
35.   GTE-A  Ehret/Lynn/Wills             CRS Ferrari                 + 28 laps
36.   GTE-A  Bornhauser/Canal/Gardel      Larbre Corvette             + 28 laps
37.   GTE-A  Perazzini/Cioci/Lemeret      AF Corse Ferrari            + 28 laps
38.   GTE-A  Felbermayr/Ried              Felbermayr Porsche          + 28 laps
39.   GTE-A  Krohn/Jonsson/Rugulo         Krohn Ferrari               + 29 laps
40.   GTE-P  Rossiter/Mowlem/Wendlinger   Jetalliance Lotus           + 29 laps
41.   GTE-A  Giroix/Goethe/Wainwright     Gulf Aston Martin           + 37 laps
42.   GTE-A  Hummel/Christodoulou/Quaife  CRS Ferrari                 + 59 laps

Klasman dışı:

      GTE-P  Broniszewski/Peter           Kessel Ferrari               118 laps
      GTE-P  Lichtner-Hoyer/Rich/Hansson  Jetalliance Lotus            114 laps
      LMP2   Companc/Russo/Kaffer         Pecom Lola-Judd              103 laps

Yarış dışı:

      LMP1   Prost/Jani                   Rebellion Lola-Toyota        159 laps
      GTE-P  Melo/Vilander                AF Corse Ferrari              92 laps
      LMP2   Beche/Thiriet/Firth          TDS ORECA-Nissan              23 laps
Yorum yaz
Yorumları göster
Haber hakkında
Seriler ALMS
Haber tipi Son dakika