Sebring 12 saat Audi zaferiyle sonuçlandı

Sebring 12 saat Audi zaferiyle sonuçlandı

Alan McNish, Tom Kristensen ve Dindo Capello üçlüsü Dünya Dayanıklılık Şampiyonası'nın açılış ayağı olan Sebring 12 Saat'te Audi'ye onuncu zaferi getirdiler.

Üçlü takım arkadaşlarına dört tur fark atarken, birlikte üçüncü yarışlarını kazandılar. 

İkinci sıradaki Audi yavaş bir araçla temas yaşayarak tamir için pite geldi ve üç tur zaman kaybetti.

Andre Lotterer, Benoit Treluyer ve Marcel Fassler'in idare ettiği üçüncü Audi ise, altıcı saatte şanzımanın elektrikli kontrolünde sorun yaşayınca üçüncü viteste takılı kaldı ve 15 tur boyunca süren tamir nedeniyle 16. sırada finiş gördü.

Yarıştaki diğer sonuçlar ve genel sıralama ise şu şekilde gerçekleşti:

 1.  P1      McNish/Kristensen/Capello      Audi                    325
 2.  P1      Bernhard/Dumas/Duval           Audi                    321
 3.  P2      Potolicchio/Dalziel/Sarrazin   Starworks HPD           319
 4.  P2      Tucker/Bouchut/Barbosa         Level 5 HPD             319
 5.  P2      Nicolet/Lahaye/Pla             OAK Morgan-Judd         318
 6.  P1      Collard/Boullion/Jousse        Pescarolo-Judd          318
 7.  P2      Companc/Kaffer/Ayari           Pecom ORECA-Nissan      317
 8.  P1      Dyson/Smith/Kane               Dyson Lola-Mazda        317
 9.  P2      Zugel/Gonzalez/Julian          Greaves Zytek-Nissan    316
10.  P1      Leventis/Watts/Kane            Strakka HPD             316
11.  P2      Martin/Kerr/Graves             ADR-Delta ORECA-Nissan  315
12.  PC      Popow/Viso/Friselle            CORE FLM                312
13.  PC      Leitzinger/Dobson/Junco        PR1 FLM                 311
14.  P2      Holzer/Shultis/Moro            Lotus Lola              310
15.  PC      Bennett/Braun/Lux              CORE FLM                310
16.  P1      Lotterer/Treluyer/Fassler      Audi                    310
17.  P1      Brabham/Chandhok/Dumbreck      JRM HPD                 309
18.  GT      Hand/Müller/Summerton          RLL BMW                 307
19.  GT      Magnussen/Garcia/Taylor        Corvette                307
20.  GT      Bertolini/Beretta/Cioci        AF Corse Ferrari        307
21.  GT      Gavin/Milner/Westbrook         Corvette                307
22.  GT      Müller/Auberlen/Alzen          RLL BMW                 307
23.  GT      Lietz/Lieb/Pilet               Felbermayr Porsche      306
24.  GT      Miller/Maassen/Bell            Miller Porsche          303
25.  PC      Ducote/Echeverria/Sanchez      Merchant FLM            303
26.  GT      Law/Neiman/Lally               Flying Lizard Porsche   303
27.  GT      Brown/Segal/Lazzaro            Extreme Speed Ferrari   303
28.  P1      Luhr/Graf/Pagenaud             Pickett HPD             302
29.  GTE-AM  Ried/Roda/Ruberti              Felbermayr Porsche      298
30.  P2      Pappas/Curtis/Fogarty          Black Swan Lola-HPD     298
31.  GTE-AM  Bourret/Gibon/Belloc           Larbre Corvette         297
32.  P1      Prost/Jani/Heidfeld            Rebellion Lola-Toyota   296
33.  GTC     Sweedler/Bell/von Moltke       Alex Job Porsche        292
34.  GT      Mucke/Fernandez/Turner         Aston Martin            292
35.  GTC     MacNeil/Keen/Dumoulin          Alex Job Porsche        291
36.  P1      Belicchi/Primat/Bleekemolen    Rebellion Lola-Toyota   291
37.  GTC     LeSaffre/Faulkner/Bleekemolen  Green Hornet Porsche    290
38.  GT      Henzler/Sellers/Ragginger      Falken Porsche          290
39.  GTE-AM  Bornhauser/Canal/Lamy          Larbre Corvette         288
40.  GTC     Pumpelly/di Guida/Bunting      TRG Porsche             287
41.  GTE-AM  Kauffman/Waltrip/Aguas         AF Corse Ferrari        283
42.  PC      Guasch/Gidley/Wills            Pickett FLM             282
43.  GTC     Cumming/Bullitt/Estre          JDX Porsche             282
44.  P2      Plowman/Hansson/Dracone        Conquest Morgan-Judd    281
45.  GTC     Faieta/Avenatti/Wagner         Competition Porsche     279
46.  GT      Sharp/van Overbeek/Cosmo       Extreme Speed Ferrari   278
47.  P2      Giroix/Jousse/Johansson        Gulf Lola-Nissan        277
48.  GTC     Sofronas/Welch/Villeneuve      GMC Porsche             276
49.  PC      Nicolosi/Vera/Matos            Performance Tech FLM    274
50.  GTE-AM  Krohn/Jonsson/Rugolo           Krohn Ferrari           265
51.  PC      Junqueira/Drissi/Gonzalez      RSR FLM                 255
52.  GTE-AM  Binnie/Palttala/Camathias      JWA-Avila Porsche       252
53.  GT      Bergmeister/Long/Holzer        Flying Lizard Porsche   251
54.  GTC     Benitez/Benitez/Thiim          NGT Porsche             236
55.  P1      Moreau/Baguette/Kraihamer      OAK Pescarolo-Judd      233
56.  GT      Fisichella/Bruni/Vilander      AF Corse Ferrari        215
57.  GTC     Cisneros/Edwards/Kauffmann     NGT Porsche             205
58.  PC      Richard/Ende/Cameron           Dempsey FLM             173
59.  P2      Tucker/Diaz/Hunter-Reay        Level 5 HPD              85
60.  P2      Tresson/Mailleux/Lombard       Signatech ORECA-Nissan   85
61.  GT      Makowiecki/Melo/Vernay         Luxury Ferrari           83
62.  PC      Marcelli/Downs/Stirling        Merchant FLM             38
63.  GTE-AM  Ehret/Farnbacher/Jakubowski    Luxury Ferrari            0

DNS. P2      Fatien/Ihara/Deletraz          Gulf Lola-Nissan


BÜYÜK BİR AİLENİN PARÇASI OL!

Yorum yaz
Yorumları göster
Haber hakkında
Seriler ALMS
Haber tipi Son dakika